Kütüphane

Sosyal Medya Nasıl Yapılır
Sosyal Medya Uzmanı olarak işe başlandığı tarihten itibaren sırasıyla yapılması gereken işleri aşağıdaki listede bulabilirsiniz.

Şirketinizin sosyal ağ hesapları açmalı var olan hesaplara gerekli revizyonu sağlamalısınız.

29.01.2014

Responsive Web Tasarım Nedir
Web sayfanızın responsive bir tasarıma sahip olması ve farklı cihazlarda orijinal haliyle, rahat okunabilir ve kolayca işlem yapılabilir olmasının firmanız için bir çok faydası vardır. Bunların en önemlilerini aşağıda açıkladık:
29.01.2014

Çürük Tasarımcı Nasıl Anlaşılır.
Bazen web site sahibi olmak isteyen şirket/kurumlar beni çok şaşırtıyor. Bizler evimize meyve bile alırken daha dikkatli davranıyoruz; kavunun altını kokluyor, elmaları evirip çeviriyor, papaz eriğini yere atarak "çatlama testi" yapıyoruz (en azından yapanlar var). Fakat iş web tasarımına gelince, "ucuz olsunda ne olursa olsun" mantığı ile hareket ediyoruz. Peki web tasarımı hizmeti satın alırken nelere dikkat etmeli? Çürük web tasarımcıyı ele veren ipuçları var mı? Tasarımcının altını koklayamayacağımıza -ve bazen istesek bile- yere atıp "çatlama testi" yapamayacağımıza göre, nelere dikkat etmeli? İşte aklıma gelen ilk 20 ipucu:
23.05.2011

Sakin bir anımda iyice açıklıyacağım şimdilik bilmenez gereken sey bir sitenin ziyaretciyi kazanması 3 saniye kuralına bağlıdır. ziyaretci sitenizde 3 saniye ilgisi ni çeken renk yazı resim yada başlık bulamıyorsa çoktan çarpı işaretine bir click hediye etmiştir.
10.05.2011

Fotoğrafsal Gerçekliği Yakalamak için Render Setup Tüyoları
3Ds Max programının material editörü (kısayol M) V-ray’deki malzeme atamaları ve ışık değerlerinin verdiği sonucun fotoğraftakine yakın, hatta neredeyse fotoğraf gerçekliğinde bir render’a ulaşması için render’a bırakmadan önce yapılacak birkaç render ayarından bahsetmek istiyorum.
21.04.2013

2013 Web Tasarım Trendleri
Her yıl geleneksel hale gelen yeni yılın web tasarım trendlerine birlikte göz atalım. Geçen yılın öngörüleri, genelde uygulandı ve gelişmeler o trendler üzerinden gerçekleşti. Bakalım bu yıl web tasarımında trend olması beklenen unsurlar neler gibi olacak?
01.02.2013

Mobil Uyumlu Web sitesi Tasarımı
Firmanız için bir web sitesi tasarımı yaptırdınız ve ihtiyacınız olan her şeyi kapsıyor. Ama sonra birisi size web sitenizin cep telefonunda çok kötü göründüğünü söylüyor ve siz de bir “mobil web sitesi tasarımı” yaptırıyorsunuz. Sonradan fark ediyorsunuz ki yaptırdığınız web sitesi, dokunmatik ekranlara uygun değil, iPad ve benzeri tabletlerde düzgün çalışmıyor. Sonra bir müşteriniz arıyor ve 42 inç televizyonuna bağladığı Mac Mini’sinde web sitenizin çok kötü göründüğünü söylüyo
23.01.2013

A’dan Z’ye Bir Web Projesi Nasıl Yapılır
Vakt-i zamanında yazdığım gibi, web sitesi yapmak aslında çok zor bir iş değil. biraz eyçtimiyel (HTML) biraz fotoşot, biraz PHP üstüne biraz da siyo (SEO) koduk muydu kralını yaparız projenin…

Öyle değil mi? Değil kardeşim!

Milyonlarca web projesi var ve her gün binlercesi bu listeye ekleniyor. Dolayısıyla aklınıza gelen proje emin olun kesinlikle başkasının da aklına gelmiştir. Ancak her fikir kaliteli bir ürüne dönüşecek diye bir kural yok…

Facebook’un ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum da, o zamanlar interneti henüz ele geçirmemişlerdi… “Bu ne len” demiştim üniversite öğrencileri girecekmiş etcekmiş. Üstelik daha etkileyici rakipleri de vardı adı neydi hatırlayamasam da, ama facebook diğerlerini solladı gitti…

Üzerinde çalıştığım, ekibinde yer aldığım onlarca projeyi düşündüğümde şöyle bir yol haritası çıkardım. Eksiği olabilir, eğer eklemek istediğiniz birşey varsa lütfen iletin, eklerim…
27.06.2011

Renklerin Anlamları ve Tasarıma Etkileri  1
Renklerin insanlar üzerindeki etkisi hiç de yabana atılır cinsten değil. Her ne kadar ‘zevkler ve renkler tartışılmaz’ dense de uzmanların elde ettikleri dikkat çekici sonuçların bu tartışmanın yapılmasında gecikildiğini açıkça gösteriyor.Girdiğiniz bir lokantadan neden kalkmak istemediğiniz, yolda yürürken neden birden bire acıktığınız, neden kapalı bir alanda otururken sıkıldığınız ya da neden bir kişi ile konuşmaya kalktığınız zaman size kaçamak cevaplar verdiğini hiç merak ettiniz mi?

İnanmayacaksınız belki ama işte bütün bunların cevabı renkler…

Renkler kendi dilleriyle karşınızdakine, muhatabınıza sizin karakterinizi sizden önce anlatıyor. İşte renklerin yadsınamaz etkisini fark eden batılı şirketler, bunu iş hayatında sıklıkla kullanmaya başlamış ve çok da başarılı olmuşlar. Hayatımızı şekillendiren, bizi kimi zaman neşeli, kimi zaman da düşünceli yapan renkler ve marifetleri saymakla bitmez.

Renkler hayatımızın parçası. Peki renklerin hayatımızı nasıl etkilediğini biliyor musunuz? Renk seçiminin kimi zaman karakterimizi yansıttığından ya da seçtiğimiz rengin bize olumlu ve olumsuz etkileri olduğundan haberiniz var mı?
18.05.2011

Renklerin Anlamları ve Tasarıma Etkileri | 2
Girdiğiniz bir lokantadan neden kalkmak istemediğiniz, yolda yürürken neden birden bire acıktığınız, neden kapalı bir alanda otururken sıkıldığınız ya da neden bir kişi ile konuşmaya kalktığınız zaman size kaçamak cevaplar verdiğini hiç merak ettiniz mi?

İşte renklerin dünyası, şirketlerin bunu nasıl kullandıkları…
18.05.2011Dizayn Merkez Web Design Studio 

YILMAZ SATTI // UI UX DESIGNER  & 3D DESIGNER & ART DIRECTOR

info@uix.com.tr // yilmaz.satti@gmail.com

0539 640 45 73